تست فلوک چیست و چه کاربردی دارد ؟

مفهوم تست فلوک کابل شبکه چیست؟
بعد از کابل کشی یک شبکه کامپیوتری برای اطمینان از نحوه ی کابل کشی درست و بدون عیب و برای اطمینان از صحیح کار نمودن شبکه و قطع نبودن کابل ها باید شبکه را با وسیله ای تست نمود.تستر های زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام با توجه به کارخانه سازنده آن اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهند. بهترین تستر جهان به نام تستر فلوک شناخته می شود .

یکی از بهترین ابزارهای اندازه گیری کیفیت و عیب یابی پسیو شبکه را میتوان بدون شک دستگاه فلوک نامید، که اطلاعات کاملی از کیفیت کابل کشی ، سرعت شبکه ، متراژ کابل ، محل دقیق قطعی کابل و … را ارائه می دهد.
تستر فلوک یکی از کاملترین تستر های موجود در بازار می باشد که کاملترین اطلاعات را از شبکه کابلی شما ارائه می دهد و حتی میتواند این اطلاعات را در خود ذخیره و گزارش کاملی جهت ارائه به کارفرما ، به صورت کتبی ارائه دهد.

مواردی که در ادامه لیست شده اند عمده ی اطلاعاتی است که این نوع تستر ها در اختیارتان می گذارند: تست دقیق و کامل لایه فیزیکی شبکه شامل کابل ، کیستون پریز ، پچ پنل ، پچ کابل تایید اصلی یا غیراصلی بودن تجهیزات پسیو شبکه ( کابل ، کیستون ، پچ پنل ، پچ کابل ) استخراج متراژ دقیق کابل کشی‌ها گزارش اشکالات اتصالات پچ‌پنل و کیستون گزارش قطع بودن یا ضعیف بودن نحوه اتصال رشته‌های کابل به کیستون گزارش وجود نویز ومحل دقیق آن در مسیر کابلکشی گزارش وجود کشش یا خمش بیش از حد و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی گزارش میزان خلوص مس بکار رفته در کابل شبکه تست مقاومت و میزان رسانایی کابل

انواع کاربرد دستگاه های تست فلوک :

 • تست دقیق و کامل لایه فیزیکی شبکه شامل کابل ، کیستون پریز ، پچ پنل ، پچ کابل
 • تایید اصلی یا غیراصلی بودن تجهیزات پسیو شبکه ( کابل ، کیستون ، پچ پنل ، پچ کابل )
 • استخراج متراژ دقیق کابل کشی‌ها گزارش اشکالات اتصالات پچ‌پنل و کیستون
 • گزارش قطع بودن یا ضعیف بودن نحوه اتصال رشته‌های کابل به کیستون
 • گزارش وجود نویز ومحل دقیق آن در مسیر کابلکشی
 • گزارش وجود کشش یا خمش بیش از حد و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
 • گزارش میزان خلوص مس بکار رفته در کابل شبکه تست مقاومت و میزان رسانایی کابل

انواع کاربرد دستگاه های تست فلوک :

چرا نیاز به تست فلوک کابل داریم ؟

برای خرید کابل شبکه و حتی بعد از خرید و اجرای کابل کشی در شبکه ، نیاز است تا کابل ها مورد تست قرار بگیرند تا مشخص شود که قادر به پاس کردن موارد لازم که در استانداردها مشخص شده است هستند یا خیر  .

با توجه به اینکه دستگاه های تست کابل شبکه موجود در ایران عمدتا محصول کمپانی فلوک هستند ، تست های کابل شبکه به صورت عمومی به نام تست فلوک شناخته می شود در حالی که دو نوع تست برای ارزیابی کابل های شبکه وجود دارد و حتی اگه اقدام به خرید تستر فلوک کنید باید تست های زیر را با آن انجام بدید :

1- Permenant Test ( تست پرمننت )

در تست پرمننت ، ابتدا کابل را کیستون زده و به وسیله ماژول های پرمننت که متعلق به خود تستر فلوک می باشد کابل را به دستگاه متصل کرده و تست کابل را انجام می دهیم . در صورتی که شبکه ای دارید که در آن انتقال سریع و بدون مشکل اطلاعات مهم است برای اطمینان حتما از تجهیزاتی بهره ببرید که بتواند تست فلوک را پاس کند .

 

2- Channel Test ( تست چنل )

تست چنل نمونه ی ساده تری از آزمایش کابل شبکه می باشد که ابتدا دو سر کابل شبکه را کیستون زده ، سپس با استفاده از پچ کورد کابل ها را به دستگاه متصل کرده و اقدام به گرفتن تست از کابل شبکه می کنیم . با توجه به اینکه تست چنل ، ساده تر از تست پرمننت است به همین دلیل در صورتی که کابل شبکه ای قادر به پاس کردن تست چنل باشد در این صورت حتما تست پرمننت را هم پاس می کند اما برعکس این قضیه ممکن است درست نباشد .

چرا نیاز به تست فلوک کابل داریم ؟

مفهوم تست فلوک کابل شبکه چیست؟

تست های شبکه موارد متعددی را می توانند مشخص سازند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تست صحت و کیفیت لایه فیزیکی شامل کیستون ، پچ پنل ، پچ کورد
 • گزارش متراژ دقیق کابل
 • گزارش قطع بودن کیستون یا ضعیف بودن اتصال کابل به کیستون
 • گزارش وجود نویز و محل آن در مسیر کابل
 • گزارش وجود تنش فیزیکی روی کابل مثل خمش کشش و یا شکستگی در مسیر کابل
 • گزارش خلوص و یکپارچگی مس در طول کابل همچنین میزان مقاومت و رسانایی کابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irantabd/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irantabd/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irantabd/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irantabd/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52